Συμμετοχή μας στην Επιτροπή Καινοτομίας του ΣΕΒ
Με μεγάλη χαρά αποδεχθήκαμε την πρόταση να συμμετάσχουμε στην Επιτροπή Καινοτομίας του ΣΕΒ. Η Επιτροπή υποστηρίζει εμπράκτως την ενίσχυση της καινοτομικής ικανότητας των επιχειρήσεων, το ταχύτερο scale-up του οικοσυστήματος καινοτομίας, την προσέλκυση περισσότερων επενδύσεων από εταιρείες υψηλής τεχνολογίας και τον επαναπατρισμό προσωπικού υψηλών δεξιοτήτων. Ο Δρ. Σπύρος Αρσένης, Επικεφαλής Ανάπτυξης Καινοτόμου Επιχειρηματικότητας, συμμετέχει στην ομάδα εργασίας για την Ανάπτυξη του Scaleup community, η οποία διερευνά τρόπους στήριξης των scaleup καινοτόμων επιχειρήσεων και της εξωστρέφειάς τους.